Urządzając biuro, zarówno jeśli chodzi o stwarzanie odpowiednich warunków pracy dla swoich pracowników jak i samego siebie, staje się przed nie lada dylematem. Najważniejszy z nich dotyczy jednak doboru podstawowego mebla, jakim jest fotel, na którym pracownik będzie spędzać większość dnia.

Wybór mebli

W takim razie logicznym wydaje się dobranie jak najlepszego fotela który będzie zapewniał wygodę i eliminował jakiekolwiek zmęczenie, zwiększając efektywność pracy prawda? Owszem, ale niestety nadal w wielu wypadkach wybierane są meble tradycyjne zamiast ergonomicznych. To błąd, bowiem urządzanie biura tak naprawdę powinno się zacząć od zrozumienia, że to właśnie ergonomiczne meble powodują, iż osoba pracują nie odczuwa zmęczenia mięśniowego, a dzięki temu pracuje lepiej, czyli bardziej efektywnie.

fotel biurowy

Ergonomiczne fotele biurowe to nie tylko kwestia zmęczenia, ale również zdrowia.  Źle dobrany fotel wymusza niewłasciwą pozycję przy pracy, a to prowadzi do skrzywienia kręgosłupa lub innych schorzeń. Warto wydać więcej, ponieważ jest to inwestycja w przyszłość i w lepsze wyniki pracy. Zwracamy uwage na kształt fotela, jego design, użyte materiały – to wszystko jest ważne, ale najważniejsze są wymagania ergonomii stanowiska pracy biurowej, które fotel powinien spełniać. Wygląd to miły dodatek to naszych wymagań, który zreszta niewiele kosztuje. Wystarczy, żeby producent nieco sie postarał.